60 kurbanlık Peru toplu mezar ortaya çıkarıldı

Peru da  M.ö. 100 yıllarından kalma kurban olarak katledilen  kişilerin oldugu ortaya cıktı. 60 kişilik mükemmel sağlam kalır içeren bir toplu mezar ortaya çıkarıldı. yer aldığını söyledi edilmiştir

Carlos Elera ve Jose Pinilla alan Ocak ayından beri kazı yapılmış ve kalıntıları bulunan başsız iskeletler ve 30 kafatasları dedi.
arkeologlar bir sekiz metrelik derin ve 150 metre geniş çukur, ülkenin kuzey kıyısında Lambayeque içinde toplu mezar bulundu.
Onlar da köpek ve atların bir anahtar Sican tören Merkezi, 500 km north of Lima historical Pomac ormanda yanındadır sitesinde kalıntıları ortaya çıkarıldı.
Carlos Elera ve Jose Pinilla, kim alan Ocak ayından beri kazı, başsız iskeletler ve 30 kafatasları kalıntıları bulunan dedi. Onlar, daha büyük olasılıkla daha kurban Sican Kültür tanrılara sunulan değil.

Arkeologlar kuzey Peru toplu bir mezarda 60 kişi kalıntıları bulundu

El Comercio gazete bildirdi yemekleri ve seramik da bulunmuştur. Aranan bir özellik, o dedi ki: ne en İzciler etkilendim bazı durumlarda kurban şiddetle yukarıdan atılan izlenimi verir s.
Ocak ayında, arkeologlar, dinin AD700 ortaya çıkan ve aynı bölgede 1375 yılına kadar devam etti, yüksek cetvel mezarı bulundu.

Bir önceki yazımız olan Meksika, 2012 yılına kadar ikinci Maya referans kabul eder başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir