Birleşik Krallıkta eski Hıristiyan mezar bulundu

İngilterede eski Anglo-Sakson Hıristiyan mezar sitelerinden biri Cambridge dışındaki bir köyde keşfedilmiştir. Bir yatak mezar ve çarpıcı bir altın ve granat haç şeklinde bir erken dönem Hıristiyan artefakt: 7. yüzyılın ortalarında MS genç bir kızın mezar iki derece nadir buluntular olağanüstü bir kombinasyonu var.

Muhtemelen kıyafetinin üzerine dikilmiş olmuştu göğsüne bir pektoral Hıristiyan haçı ile birlikte daha sonra 7. yüzyılın ortalarından çok sınırlı bir Anglo-Sakson uygulama 16 yaşlarında kız, bir süs yatağında gömüldü. Altın modası ve en ince hiç bulunabilir türünün sadece beşinci kesim granatların, seti, parazit muhtemelen 650 ve MS 680 yılları arasında, İngiliz Kilisesi çok erken yıllarda bu mezar dayanıyor.

MS 597 yılında papa gönderdi pagan Anglo-Sakson krallarının dönüştürmek için bir misyonu İngiltere St Augustine; uzun yıllardır tamamlanmamış bir süreç. Bulmak bu olağanüstü analiz etmek için en son bilimsel teknikler kullanarak İngiliz tarihinin bu önemli dönemde daha büyük bir anlayış neden ve Anglo-Sakson döneminde doğu İngilterede Hıristiyanlığın yayılması. Olabilecek

bir erken dönem Hıristiyan dönüştürmek, bir standart bu genç kız oldu Yeni Tanrı-taşıyıcısı? Hıristiyan dönüşüm üst başladı ve aşağı süzülen, Dr Sam Lucy, Newnham College, Cambridge Anglo-Sakson mezar bir uzman diyor.

Böyle değerli bir eserin bu ayrıntılı şekilde gömülmek için bu kız hiç kuşkusuz olduğunu söyler Yüksek statü, muhtemelen asalet ve hatta kraliyet ailesi. Bu çapraz toplumun en üst düzeyde dolaşımda olan maddi kültür türüdür. Pektoral çapraz bilinen en iyi örneği olduğunu Durham Cathedral şimdi St Cuthbert tabut içinde bulundu.

Bu bir yatak mezar kendisi dikkat çekicidir Yani Daha önce Birleşik Krallık ortaya çıkarılan on beşinci ve son yirmi yılda sadece dördüncü bir güzel yaptı Hıristiyan haçı eklemek ve gerçek anlamda şaşırtıcı keşif var, diyor Alison Dickens kim Üniversitesi Arkeoloji Birimi için kazı yol açtı.

Biz sadece bugüne kadar bulunan Hıristiyan bir pektoral haç ile birlikte bir diğer yatak mezar var oluyor galiba Suffolk Yakın Ixworth de 19. yüzyılda, bu find kayıtları açık değildir, ancak. Biz iyice sitesi araştırmak için modern teknikleri uygulamak mümkün olacak olması heyecan verici bir beklentidir.

yatakta bir asma oluşturmak için çapraz çıtalar sabitleme ilmekledi metal daha fazla adet metal parantez tarafından bir arada tutulan ahşap bir çerçeve oluşturdu baza, modern yatak benzer, ancak bir şilte saman ile. Bu mezarda zaten muhtemelen zaman vücut, daha sonra yatak yerleştirildi

Dr Richard Dans, Üniversitesi Eski İngilizce konusunda uzman, Anglo-Sakson kelime leger ya yatak veya anlamına gelebilir işaret etti mezar. Etimolojik olarak, tek yattığı yer yer kelimesi anlamına gelir, ama bu anlamı örnekleri vardır zaman literatürde yatak ve mezar hem de, Dr Dans diyor. Belki de yatak mezar olası sembolizmi bir ipucu? Ama neden sadece seçilmiş birkaç kendi yatak gömülmüştür. Bir gizem kalıyor

Oda mezarların yaygın asla, ama Wessex yılında Cambridge alan ve başka etrafında küçük bir küme Teeside yalnız bir çok yüksek durumunu örnek vardır Dr Lucy diyor . Onları nerede bulursanız onlar ağırlıklı olarak kadın gömüleri gibi görünüyor, daha sonra 7. yüzyıl ortalarına kadar tarih, çoğu bir el arabası altında ince takı veya mezar gibi yüksek statü göstergeleri var.Yeni keşfedilen Staffordshire Definesi yanı sıra Sutton Hoo azından biraz daha erken ünlü gemi mezar gibi malzemeler de yüksek statü silah kullanılmış olduğunu göstermektedir rağmen Trumpington çapraz altın ve granat inşaatları da, kadın ilişkili öğeleri için kullanılma eğilimindedir 7. yüzyıl boyunca parçaları. Aynı süsleme teknikleri açıkça putperest ve açıktan açığa Hıristiyan ayarları hem de görüldüğü ilginç .

çapraz kendisi 3 ve çapı bir buçuk santimetre Birleşik Krallıkta keşfedilmeyi sadece beşinci pektoral çapraz. Yanı sıra Ixworth ve Durham arası örnek olarak, bir örnek, East Yorkshire, Holderness bulmak sahipsiz aldı ve başka bir 19. yüzyıl Norfolk Wilton gelen bulmak oldu. Trumpington çapraz onu giyim üzerine direk dikilmiş olabilir, böylece her bir kolunun ters bir döngü var ise bu diğer haç, bir kolye asılı asmak için tasarlanmış kolye vardır.

Bu döngüler üç parlak görünüm sayesinde anlayabilirsiniz , nerede bu öğeyi sosyal statü gibi dini bir sembolü olarak büyük olasılıkla, günlük hayatta giyilen olduğunu, kumaş karşı ovuşturdu var, Dickens diyor.

tarafından finanse Cambridge güney kenti sınırları, üzerinde Trumpington Meadows kazılar emlak geliştiriciler Grosvenor, Neolitik ve Demir Çağları yanı sıra çağdaş Anglo-Sakson yerleşim malzemeden önemli bulgular ortaya çıkarmıştır. Hıristiyan kız onun yirmili ve diğer iki biraz daha genç kadınlarda bir unsexed bireysel birlikte, dört mezar çok küçük bir grup biri oldu.

mezarlar birbirleriyle genel olarak çağdaş olduğu düşünülen, ekip sadece olmasına rağmen soruşturma sürecinin başından beri. Bu, diyet ve çocukluk yaşamış nerede umarım kurmak için her iki belirlemeye yardımcı olmak için, organları (mezar kendi tarihini kurmak) ve kemik ve dişlerin izotop analizi her radiokarbon içerecektir.

, Iskeletlerinin detaylı çalışması, onların cinsiyet ve yaşa ek olarak, kendi vücut yapısı, sağlık ve görünen herhangi bir tıbbi koşullar söylemek mümkün olacaktır. Altın ve çapraz granatların analizi de üretim yeri ile ilgili diğer ayrıntılar ortaya koyacaktır; bu dönemde granatların muhtemelen Karadeniz ve hatta daha uzak, Asyadan ithal edildi.

gencin mezarı da diğer öğeler içeriyordu. Demir bir bıçak ve bir chatelaine (belden asılı olurdu bir zincir) zincirin ucunda bir cüzdan içinde tutuldu görünüyordu bazı cam boncuklar ile birlikte, kız mezarda bulundu. Demir bıçak ve zincir korunmuş tekstil. Onun mezar kostüm yeniden yapılandırma olanağı sunuyor

mezar malların özel pagan dönemde köklü, ama Trumpington az gömü Hıristiyan olmadığı anlamına gelmez devletler Dr Lucy. Kilisenin mezar malların kullanımına karşı herhangi bir fetvalar yayınladı asla, ama sadece Hıristiyanlık egemen din haline geldi noktada, 8. yüzyıl ile fade away görünüyor şey. Gibi çapraz olarak bu sıklıkla yapılan açıkça Hıristiyan sembolizmi, burada açıkça Hıristiyan insanlar hala kendi mezar içinde malların sınırlı yararlanarak edildi 7. yüzyılda, ikinci yarısı üzerinden bir süre olsa da,, ve.

Trumpington yatak mezar iki din arasındaki geçişte ait görünüyor. O kilisede resmi bir rolü var mıydı? Sitenin sadece ilk 400 yıldan sonra belgelenen köy kilisesi, arkasındadır. Bizim bilmediğimiz daha önce var hatta bir rahibe manastırı Belki de bir manastır vardı. Bu kesinlikle içine bakarak değer bir şeydir.

gömü ile ilişkili yapıların az sayıda aynı anda kullanımda olan bir yerleşimin parçası temsil görünüyor. Bunların buluntuların analizi bu yerleşim yapısı ve fonksiyonunu belirlemek için yardımcı olacaktır;. Çömlek ilk değerlendirilmesinde genellikle sadece yüksek statü dini merkezleri ile ilişkili bir tür bazı yüksek statü ithalatın varlığı önerdi

bile var olabilen bir Aynı zamanda yaklaşık olarak Ely ilk manastırın kuruluşuna olası bağlantıyı. St Æthelthryth (veya Etheldreda), East Anglia Kral Anna kızı, 673 MS Ely kadın başlı evi kurdu. 2006 yılında CAU tarafından Ely bulunan bir mezarlık da daha sonraki bir 7. yüzyıl mezar bulunan bir 10-12 manastır ile ilişkili olduğu sanılmaktadır hassas bir altın haç kolye ile yaşında. Bu sitenin ve Trumpington arasındaki paralellikler ilgi çekici ve daha önce düşünülmüştür daha köy için daha ilginç bir kökenini önermektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir