İsrailde bulunan savaşçı kaskı

Altın varak kaplı ve yılanlar, aslanlar ve bir tavus kuşu kuyruğu (veya palmet) süslenmiş bir Yunan bronz miğfer, İsraildeki Hayfa Körfezi sularında keşfedilmiştir. Ama körfezin dibinde bitti bu kask bir sır budur.

Kask 2.600 yıl civarında uzanır ve büyük olasılıkla o dönemde bölgenin perişan İncilde ölümsüzleştirdi savaşlar, bir dizi kimin rol aldığı zengin bir Yunan paralı aitti. Arkeologlar, bu kişinin olasılıkla Nechonun II adlı bir Mısır firavunu için mücadele olduğuna inanıyorum.

Tarama keşfi 

kask limanda ticari tarama işlemleri sırasında, 2007 yılında tesadüfen keşfetti. Bu keşfedildikten sonra, İsrail Eski Eserler İdaresi ile konservatörlerin temizlerken işe gittim ve arkeologlar bunu analiz etmeye başladı.

Onlar, bu Giglio İtalyan adası yakınlarında 1950lerde bulunan başka bir kask çok benzer olduğunu keşfetti yaklaşık 1.500 mil (2,300 kilometre ) uzak. Bu kask, 2.600 yıl önce için araştırmacılar Hayfa Körfezi kask için bir tarih varıyoruz. Yardımcı bir tarih olmuştur

tezhip ve biçimsel süsler keşfetti erken dönem Yunan zırh en süslü parçalarından biri hâline, Jacob Sharvit yazıyor , Deniz İsrail Eski Eserler Kurumu ile Arkeoloji Birimi, ve John Hale, yakın tarihli bir toplantıda sunuldu araştırmalarının özetini Louisville Üniversitesinde profesör. direktörü

Bu Yunan savaşçı olasılıkla çok zengin bireysel olurdu gibi birkaç asker gibi süslü bir miğfer göze olabilir. Onlar savaşçı Ionia Yunan kolonileri birinden olabilir şüpheli olsa kask günümüz Türkiyenin batı kıyısında, yapılmış nerede araştırmacılar emin değil.

Yunan savaşçı kaskı kaybeder,kask yapıldı zamanda M.Ö. 600 dolaylarında, Yunan kolonileri Karadenizde güney Fransaya uzanan, Akdeniz kıyısında noktalı. Böyle bile olsa, İsrail Yunan kolonileri hiçbir kanıt Hayfa Körfezi içine cesaret olasılıkla Yunan paralı bir grup lideri oldu savaşçı belirten vardır.

Bu savaşçı İsrail eşlik yoluyla gönderilen, hangi olasılıkla Mısır firavunu II Nechonun birlikleri biriydi antik gemi filosu. Firavun ağırlıklı yaklaşık on yıldır bölgede askeri kampanyalar dahil oldu, operasyonlar olduğu bu savaşçı ve grubu olasılıkla tutulmuştu.

Onlar Yunanlılar için mücadele yoktu, onlar Mısır için savaşan, Sharvit röportajda LiveScience söyledi.

savaşlar serisi tarafında müdahale Mısır Nechonun II, Mısır, Yahuda (bir Yahudi krallığı), Asur ve Babil yuttu Asur.

bu çatışmaların sonuç Yahuda fethi ve Kral Nebuchadnezzar II tarafından yeniden dirilen bir Babylon liderliğindeki yükselişi oldu. Bu olaylar, Tevrat (Hıristiyan Eski Ahit) ölümsüzleştirilmiştir olacaktır.

Bir noktada, bütün bu tarihin ortasında, seçkin Yunan savaşçı kaskı Hayfa Körfezi dibinde bitti.

limanın alt 

(en utanç verici de olsa) basit açıklama kask Hayfa Körfezi dibinde bitti olarak nasıl bu savaşçının gemi limana yelken yaparken birileri onu düştü olduğu edilir.

Bir başka olasılık eski batığı düşündüren, savaşçı taşıyan gemi battı olduğunu keşif bekliyor. Biz aynı siteye geri dönün ve orada diğer (arkeolojik) malzeme bulmaya çalışın planlıyoruz, Sharvit dedi.

Yine başka bir olasılık (tekrar, savaşçı için bir utanç verici bir) kask sonra bir geri çekilme sırasında kaybolmuş olması Nechonun II orduları Babilliler tarafından yenilgiye uğratıldı.

araştırmacıların çalışmalarının sonuçlarını Amerika Arkeoloji Enstitüsünün yıllık toplantısında Ocak ayında sunuldu. Kask kendisi Hayfa Ulusal Denizcilik Müzesinde sergilenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Çin tarihinin binlerce yıllık atık döşeme hattı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir