Klasik, Afrika ve Orta Doğu kültürleri arasındaki Linkler araştırdı

Oxford ve Warwick Üniversitelerin Akademik, klasik dünya, Afrika ve Orta Doğu arasındaki etkileşimleri tarihinin yeni bir ışık tutmuştur.

, Yeni başlatılan deneme bir yeni bir kitap, co-editors Dr. Tessa Roynon (Oxford Üniversitesi), Dr Daniel Orrells ve Dr Gurminder Bhambra (hem Warwick) Martin Bernal \ ‘ın tezi üzerinde tartışmalar 1990’ların yanlış yönlendirilmiş olduğunu savunuyorlar. Bernal batı kültürünün temelini oluşturan klasik medeniyet kökleri antik Afrika ve Yakın Doğu izler ve bu kökleri 18. ve 19. yüzyıllarda Batı tarihinin beyaz badanalı, onun kışkırtıcı kitap, Black Athena (1987) savundu. Onun iddiaları şiddetle itiraz tartışma başlattı.

Yeni kitabında, Afrika Athena, Dr Roynon, Orrells ve Bhambra Bernal olsun ya da olmasın çok özel olarak odaklanan bilim adamları İncelemesiz soruşturma çok verimli hatlar yapmamışlar, ‘doğru’ olduğunu iddia. ‘Biz tartışma açısından reframed \’, St Peter \ ‘s College ve Rothermere Amerikan Enstitüsü araştırma görevlisi Dr. Roynon dedi. \ ‘Biz daha az ilgi olup olmadığını Afrika \’ kökeni Yunan medeniyetinin \ ‘kanıtladı ve birçok yüzyıllar boyunca Yunan, Roma, Orta Doğu ve Afrika arasında kapsamlı ve yadsınamaz etkileşimleri çalışmaları bizim şeklimiz nasıl daha fazla ilgi olabilir akademisi ve modern dünya tarihinin anlayış. Politik olarak, büyük bir miktarı, bu soruların söz konusu yoktur \ ‘

Yeni koleksiyonu görüldüğü gibi, modern kölelik, Yunan ve Roma metinleri ile temas siyah insanlar getirdi yolları, direniş pek çok klasik tabanlı formları Avrupa ve Amerikan gücünün yükselişi verdi. Örneğin, klasik bir bilim adamı kim, Juan Latino, eski köle bir Afrika 16. yüzyıl Granada orada yaşamış, eserleri ve etkileri Profesör Mira Seo tarafından belgelenmiştir. Diğer birkaç deneme daha yeni siyah aktivistler ve entelektüeller neden önceden Greko-Romen ve eski Afrika dünyalar arasındaki bağlantıları çizdik yollarını analiz.

Afrika Athena katkıda bulunanlar: ABD, Hollanda ve Yeni Zelanda yanı sıra Birleşik Krallık’ta üniversiteler dolu Yeni gündemleri, modern edebiyatın Klasikciler, antik ve modern kültür tarihçileri, sosyologlar ve akademisyenler sayılabilir. Libya öncesi tarihlere Amerikan kaldırılması hareketi Onların konu yelpazesi; modern Karayib şiirine eski ‘Rum’ romanı (Oxford Profesörü Tim Whitmarsh, burada tartışılan) evrimi Yakın Doğu rolü. Martin Bernal Sonsöz kendisi yazmıştır: burada Black Athena “kökenler” 1991 ABD Irak işgali etkin siyasi iklim bağlantılar.

‘Bir bütün olarak’, Dr. Orrells açıklıyor, ‘Bu eklektik bir koleksiyonla, tarihini ve kültürünü Batılı kavramına modern Afrika diasporasının etkisi araştırıyor. Avrupa ve Amerikan anlayışlar tarihin oynadığı rolü Bernal iddia ve klasik, Avrupa, Amerika ve Karayip edebi metinleri inceler. Afrika Athena, aydınlar ve yazarlar klasik geçmişin ve şimdiki ‘nüfuzunu beyaz, Avro-Amerikan hesapları yarışması edebi tarihini inceler.

Bir önceki yazımız olan Marmaray kazı cam, tarihin ortaya koymaktadır. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir