Libya ele geçirilen Roma döneminden kalma eserler görüntüler

Libya yetkilileri, Kaddafinin müdavimleri saldırıları finanse etmek için satmak planladıklarını iddia Roma döneminin eserler Cumartesi hazine görüntülenir.

Nesneler, Trablus, şimdi öldürülen diktatör Moamer Kaddafinin üstünlüğü sonuna kadar Şubat ayı ortalarında bu yana mücadele olmuştu eski isyancıların düştü günü Ağustos ayında ele geçirildi, yeni rejim yetkilileri, bir basın toplantısında anlattı. Yetkilileri eserlerin nasıl ele geçirildi ayrıntılı olarak 2. ve MS 3. yüzyılda tarih erkeklerin bir kadın ve heykel büstleri bir heykeli de dahil olmak üzere eserleri, gazetecilere gösterildi. Kaddafinin sadık ve eski isyancıların arasında yoğun çatışmaların ardından eserleri , sermaye sonbahar aylarında bulundu Khaled Torjman, Libya Yüksek Güvenlik Komitesi direktörü söyledi.

 

23 Ağustosta eski isyancıların ağır çarpıştıktan sonra, Trablus, Kaddafinin güçlendirilmiş merkezi girdiler. O gün, Torjman göre, savaşçılarının bir grup sermaye kaçmaya çalışıyorlardı Kaddafinin müdavimleri ile çatıştılar ve kendi araç önyükleme büyük bir bavul gizli antika bulundu. Torjman gün sermaye thwar (anti-Kaddafinin savaşçıları) bir grup havaalanına giden yolda Kaddafinin tugay ait araba durdu, düştü, dedi. Ele geçirilen eserler ve emanet korunması için eski isyancıların biri ama o bir sonraki olayda yaralanan ve tedavi için yurt dışına götürüldü.

O, bu parçaları nerede olduğunu bilen tek kişiydi, Torjman, savaşçı, Libya döndükten sonra, eserler üzerinde güvenlik komitesine teslim olduğunu sözlerine ekledi söyledi. Libya antika departmanı, Saleh al-Gabe, baş Torjman Kullanıcı hesabı doğruladı ve Kaddafinin müdavimleri muhtemelen ülke dışında nesneler kaçakçılık için istedim gazetecilere söyledi onların agresif saldırı para yatırmak için Uzmanlarımız var Roma zaman bu heykellerin okuyor. güçlü yerel (Libya) etkisi, insan uygarlığının Libya rolü Gabe nesneleri gösterdi ki, dedi. ailesi ve işbirlikçileri olabilir nesneler muhtemelen batı Libya geldi, o nöbet Kaddafinin bu olasılığı gündeme olduğunu söyledi ve ekledi Onlar kaçtı, ülke dışında benzer antik öğeleri kaçak var.

Antik Akdeniz kültürlerinin bir kavşakta, Libya Leptis Magna, Roma İmparatorluğunun önemli bir kenti ve Cyrene kalıntıları, antik Yunan dünyasının başlıca şehirlerinden biri olmak üzere beş UNESCO Dünya Mirası Alanları, ev sahipliği yapmaktadır. Ekim ayında BM kültür örgütü müdür yardımcısı olan, Francesco Bandarin, Pariste düzenlediği basın toplantısında, Libyanın eski siteler çatışma büyük ölçüde yarasız olduğunu söyledi. Ama Bandarin artık savaş sona erdi zarar ve yağma riskine karşı uyardı. Biz, silahlar, silahlı gruplar çok, istikrarsızlık bir sürü bir yeri vardır, çünkü en tehlikeli çatışma sonrası olduğunu, Irak ve Afganistanda olduğu gibi, diğer durumlarda gördüm, dedi. Bu yağma başladığında, Libyanın kendisini organize etmek için hemen yardımcı olmalıdır, aksi takdirde biz, Afganistan ya da Irak gibi durumlarda riski.

Gabe de o çatışma sırasında kalan güvenli rağmen Libya arkeolojik sit alanı ve diğer antik hazine troves endişe olduğunu söyledi. Bütün ana site iyi ve kaybı (isyan sırasında savaşan) çok sınırlı olmuştur dedi. Kayıp ya da çalıntı öğeleri tam listesi hala yapılacak dedi, dedi, eski altın ve gümüş sikkeler hırsızlık Bingazideki bir banka kasasının bir soruşturma başlamıştı sözlerine ekledi. Binlerce Yunan, Roma, Bizans ve erken İslam dönemine ait sikke, Bingazi, beşiği isyanın patlak Kaddafi karşıtı ayaklanma sırasında çalındı. Gabe Libya şimdi miras alanlarının korunması için nasıl çalışıyordu söyledi. Bu siteler Biz BM ve dost ülkeler korumak ve korumak için bir yol düşünmek iletişime başladık, diye ekledi.

Bir önceki yazımız olan İngilterede Arkeologlar, Yatağında Yatarken Gömülmüş Bir Çocuk Buldu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir