Mısır Mezarlıkları

Luxor ünlü Karnak tapınak kompleksi Amun-Re Tapınağının kuzey tarafında rutin kazılarda, Karnak Tapınakları bu hafta Çalışması için Fransız-Mısır Merkezinden bir ekip, önemli bir atılım yol açmıştır demek bir kapı ortaya çıkarıldı Mısırın esrarengiz 17. Hanedanının arkeologlar anlayışı. Sonunda olarak bilinen işgalcilerin kabilesinin Mısır biniyordu başarılı askeri kampanya başlattı bu hanedanın oldu Hyksos

Şen-Nakht-En-Re kalker oyulmuş kapı, adlı bir kral adı kazınmıştır Mansour Boreik, Luxor anıtlar genel danışmanı, bu kralın adı daha önce iki kez adı olduğunu Ahram Çevrimiçi anlattı sırasında Rameside dönemi ve Kral Ahmose, geleneksel Mısır Hyksos sınırdışı için kredi verilir kime ikincisi. döneminde Boreik Şen-Nakht-En-Re önceki bu referanslar rağmen, arkeologlar, ona inandı, dikkat için gitti hiçbir anıt bugüne kadar kendi adını taşıyan bulundu beri, hayali bir kral olmak. Karnak kapısı üzerindeki firavun adının son keşif Ancak, güçlü kral eski bir Mısır hükümdarı bir kez, aslında olduğunu göstermektedir.

Şen-Nakht-En-Renin cartouche yanı sıra, kapı da kazınmıştır Hiyeroglif yazısının, hangi göre kral anda Hykos egemenliğinde bulunan Tora (modern Helvan, Kahirenin güneyinde), taşınan kireçtaşı bloklardan yapılmış kapısı vardı.

Eski Eserler Mohamed İbrahim Sorumlu Devlet Bakanı olarak Mısır bulmak son açıklanan 17. Hanedanı tarihine ışık tutmuştur sözü çığır açan bir keşif. Aynı zamanda eski Mısır firavunları uzun listesine başka bir kral ekler, dedi. İbrahim söz konusu dönemde daha da fazla bilgi şekilde kapısının kazılar devam Christophe Thiers, arkeolojik misyonu başkanı istedi. Henüz tam olarak kazılmış değil Karnak, Tapınağı, hiç şüphesiz hala birçok sırlarını içerdiğini, İbrahim varmıştır.

Bir önceki yazımız olan Birleşik Krallıkta eski Hıristiyan mezar bulundu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir