Polonyada Viking dönemi mezarları bulundu

Kılıç onun yanında, sözde genç savaşçı (solda) Polonya keşfedilen bir mezarlık bin yaşındaki buluşlar arasında yeni bir çalışma diyor.

Sadece bir istif değerli nesnelerin aynı zamanda insan kurban ipuçları mezar zemin tutan — ve gizemli bir insan hem Vikingler bağlantıları olan birkaç düzine mezarları ve Doğu Avrupanın kurucu devletlerin cetvelleri.

Araştırmacılar özellikle genç savaşçı, onun beyaz bir şiddet ölüm ölen tarafından ilgisini. Adamın çene kırık, onun kafatası kesme işaretleri ile bağcıklı. Kılıç, savaş yaşam daha da sağlar.Savaşçının mezar nesneleri, o proje lideri Andrzej Buko, Arkeoloji Enstitüsü ve etnoloji Polonya Bilimler Akademisi Başkanı dedi bağları nedeniyle bölgenin en eski Slav hükümdarları, biri vardı öneririz.

Ama adamın vücut Kuzey-Güney yönünü İskandinav özel. Buko odaklı Doğu-Batı Slav mezarlar vardı, diyor.

Sadece genç savaşçı gömülü — muhtemelen aynı zamanda — Buko dedi-benzer şiddet sona araya geldi bir kadındır in onu erken 30s. Kanıtlar yetersiz olsa da, o adamla, gömülü öldürüldü Buko tahminler çünkü onunçok sert-e doğru varsayalım öldüğü gibi savaşçı. aynı anda

Savaşçı ikinci bir kadın (sağda) da onu erken 20s in,. Onun ölüm zamanlaması belirsizdir.Arkeologlar, Bodzia köyü yakınında bir otoyol inşaat sitesi yaklaşık 90 km (150 kilometre) Varşova kuzeybatısında Etüt sonra geç 10th ve erken 11th yüzyıllar, Tarih mezarlığı üzerine tökezledi. Aranan antik derginin bu ayki sayısında bildirilmektedir.En iyi buluşları değil planlı ve böylece oldu bu durumda, Buko dedi. Birçok diğer şeyler arasında biz bu muhteşem mezarlık keşfetti.

Bir önceki yazımız olan 60 kurbanlık Peru toplu mezar ortaya çıkarıldı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir