Strathmore de Antik mezarlar ortaya çıkarıldı

Köy ve Strathearn çevresindeki alan hem Pictish siteleri ve yılda eserlerin bir hazine kanıtlamıştır.

hava fotoğrafçılığı anketler yoluyla bu sitelerin kimlik artışa rağmen 1970lerden beri, hala genellikle nadirdir ve bu yüzden büyük sahiptir önemi.

Uzmanlar Meigle proje kapsamlı anıtı analiz etmek için eşsiz bir fırsat sağlayarak, bugüne kadar bir el arabası mezarlığın ilk tam kazı temsil söylüyorlar.

sitenin hazırlanmasında arkeolojik bir değerlendirme yapacaklardır yaptırılan AOC Arkeoloji Grubu ile, neredeyse tesadüfen keşfedildi bir tarımsal kalkınma için.

arkeolojik ilgi Bilinen siteler gelişim alanı içinde tespit edildi, ancak arkeolojik zengin çevresine, Kinloch Farm Bankhead sahipleri herhangi bir şansa istemiyordu.

bir keşfine yol açtı O önemli erken SİT, yuvarlak iki höyük, bir kare arabası ve bir çift kare arabası oluşan. Yapıların hiçbir şey kendilerini damgasını dışında kaldı, ama yine de heyecan verici bir takım bulmak temsil etti.

arkeologlar özellikleri çok az eser bulunan söylüyorlar, ama iskelet maddesi içermemektedir kazılan beş mezar dört ederken kazılan çukurlardan biri bulunan çakmaktaşı ve seramikler.

kalıntıları çıkarıldı ve çabaları şimdi onları karbon tarihli sahip yapılıyor.

arkeoloji ekibi mezarlık inşa edilmiş ve geliştirilmiştir zaman kurmak için henüz. Ancak, bunlar. Mezarlık yüzyıllar boyunca mezar için ayrılan bir alanda temsil inanıyorum

Böyle mezar siteleri Perthshire ortak ve İskoçya boyunca bilinen, ancak kazı Geride lineer arabası mezarlığa ulusal öneme ve olduğunu söyledi.

Kazı Son barrow siteler sadece üç başlıca örnekleri 1970lerden beri kuzey Tay kazılmış olan ile nadirdir.

Dördüncü, Forteviot anda bir Pictish kraliyet merkezi erken Bronz Çağı mezar ortaya çıkarılması arkeologlar ile birlikte, son kazı konusu olmuştur .

4.000 yaşındaki odası önemli bir kişinin mezarı olduğu sanılıyor. Bu arada Tunç Çağında insanların sevdiklerinin mezarlara çiçek bıraktı ilk kanıtlar, farklı bir bronz hançer içeriyordu.

yerel topluluk üyeleri, Pazartesi günü halka açık gün Meigle kazı hakkında daha fazla öğrenmek için bir fırsat olacaktır . 11:00 ve Meigle Köyü Salonunda 19:00 arasında

Bir önceki yazımız olan Mısır Mezarlıkları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir